19 Ağustos 2011 Cuma

bir dua, bir stil...


1500 yıldır yeşil tonların kreasyonlarda hakim olduğu bir moda anlayışına yenilikçi bir bakış açısı kim tarafından getirilecek diye merak içerisindeyken Tekbir Giyim haberiyle zaten 3 numara olmuş gözlerim iyice bulanıklaşıp sonra tekrar açıldı. Çünkü habere göre yeni kreasyon tanıtımını islami üsullere göre seçilmiş mankenlerin yaptığı Tekbir defilesinde bir süre tempolu ve günah olmayan şarkılarda yüründükten sonra ilahiler çalmaya başlamış ve mankenler cenaze namazı mizanseni gerçekleştirmiş. Arkaya tesbih ve takke gibi objelerin yansıtılmasıyla bir görsel şölene dönüşmüş olay. Defile sonrası after party niyetine de mevlüt okutulmuştur diye düşünüyorum ki bu kısım bir nebze daha normal bir bitiriş olur. Ama defilede cenaze namazı kıldıran, çıkışında da VIP konuklarını taşıyan özel jet ile Yusuf İslam dinleyerek umreye uçar gibi bir fanteziye koşar. Bu projede saçmalama sınırı yok çünkü.

Tam da olaya sosyolojik açıdan bakıp sermayenin el değiştirmesiyle birlikte islami kesim kendi burjuvazisini, yaşam tarzını, bakış açısını yaratacak felan diye kendi kendime yaptığım ciddi tartışmalarla zaten azcık kalan gençliğimi heba edecekken bu haber çok iyi geldi yea. Beni Türkiye'de yaşadığım gerçeğine ışık hızıyla döndürdü. Sadece şekilden nasibini alan bir bakış açısının temellerinin atılışının trajikomedisi bu çünkü. Channel Zemzem'e kadar gidecek yolun Merter çıkışlı başlangıcı. Badem bıyığın old school bulunduğu, cenaze namazlarında jilet gibi görüntüyle yürek hoplatılan, cuma namazlarını Mekke'de kılınıp akşam yemeğinin Kızıldeniz'e karşı yiyildiği bir fantezi dünyasına yelken açıyoruz.

"Şimdi Hira çok moda kızzııamm" diyecek sanki az sonra sanki biri.

Ben bazen çok abuk rüyalar görüyorum. Böyle pencereme konan kuş havalanırken robot bir ejderhaya dönüyor falan. Kendi kendime soruyorum acaba uyurçeker miyim bu ne kafası diye. Hayır fantastik bir film falanda izlememişim, öyle bir görüntüye maruz kalmamışım. Allah allah diyorum hayırlısı diyorum hep. Ama bugün bu haberle tüm bu rüyaların nasıl bir bilinçaltından çıktığını anladım, aydınlandım. Bu kadar fantastik bir ülkede yaşarsan rüyanda bakkal Nuri'nin aslında derin donduruculu bir buzdolabı olduğunu da, peynir yemezsen mafya babası tarafından öldürüleceğini söyleyen dans eden tavuklarda görürsün. -Bu rüyalar tarafımdan görülmüştür.-

Yaktınız kafamı yaktınız.

Bir zaman mecliste Atahhmmmm iran olucaz öğüüüüüü diye ağlayan cehapeli teyze kontenjanından milletvekilleri vardı. Hala dün gibi güldürür. Ama şu aşamada Atam İran'da olamıcaz ne olucaz biz yaa?

NOT: Bunca zamandır beni okuyup yukarıdaki açıklamayı bana yaptıran okuyucuya küserdim ama bayram dolayısıyla küssem de hemen barışmak zorunda olduğum için şu an barışığım. İkrah ettim, illa kendimi açıklıcam di mi. Tebrikler ayakta alkışlıyorum şu an. Kırgınım vala.

13 yorum:

 1. bizden hic bir .ok olmaz afedersin...

  YanıtlaSil
 2. cehape blogger kolları başkanı tonuyla yazmışsın..

  YanıtlaSil
 3. cehapeli babandır fevkalade olağan

  YanıtlaSil
 4. o laf kavgada söylenmez. sen azına geleni söle sonra çok kabasın. çok ayıp. oruç ağzımı bozdurdun

  YanıtlaSil
 5. evet.. ama kabalık bana yakışıyo.. sende biraz şey durdu..

  YanıtlaSil
 6. ney durdu fevkalade açık konuş

  YanıtlaSil
 7. şey işte.. neydi o.. nası desem.. tamam lan.. gay işte..

  YanıtlaSil
 8. hmmm... kabalığın gay durması... kedi videosu koydum onu izle hadi

  YanıtlaSil
 9. garip mi geldi.. açıklıyım.. erkek için efemine söylem gay duruyo.. kadın için kabalık bi nevi masküler söylem olduğuna göre neden gay olmasın.. "ayol" diyen erkekle "lan" diyen kadın arasında ne fark var.. neden bu ayrımcılık..

  izleyemiycem kedi medi.. hayatımda yeterince kedi var..

  YanıtlaSil
 10. sen arızaya uyanmışsın bu sabah yapacak birşey yok. sana bir sabah çaçası iyi gelir

  YanıtlaSil
 11. temellerinin atılışı derken kastedilen nedir? Temeller coktan atilmis, bunlar kacak kat cikiyor artik. O ruyalar da neymis oyle, yaratici insan bir baska oluyor tabi. benim en garip ruyam supermarkette ucmakti. Acikliymisim.

  YanıtlaSil
 12. Uyurçeker???? Süpermiş. Yazı genel anlamda çok güzeldi ama sonundaki İran eklemen hakkaten "CHPli sarışın mı lan acaba?" dememe sebep oldu benim de :D

  YanıtlaSil